Tarife-Rates- Tarif-Tarifa-Tariff
Thread poster: Akın Akdemir
Akın Akdemir
Akın Akdemir  Identity Verified
Local time: 08:29
English to Turkish
Feb 14, 2012

Öncelikle tüm çevirmen dostlarımı selamlıyorum.

Başlıkta da belirtildiği gibi, nasıl bir tarifeye uymalıyız? 4 yıllık teknik çeviri tecrubesi, doğa bilimleri alanında çeviri tecrübesi, kpds 95, toefl fullde, bir sürü dizi izleme- film seyretme, . en>tr 0.07-0.10 euro / kelime başına arası uygun mudur?

Ne dersiniz? Düşüncelerinizi duymak isterim.

[Edited at 2012-02-14 18
... See more
Öncelikle tüm çevirmen dostlarımı selamlıyorum.

Başlıkta da belirtildiği gibi, nasıl bir tarifeye uymalıyız? 4 yıllık teknik çeviri tecrubesi, doğa bilimleri alanında çeviri tecrübesi, kpds 95, toefl fullde, bir sürü dizi izleme- film seyretme, . en>tr 0.07-0.10 euro / kelime başına arası uygun mudur?

Ne dersiniz? Düşüncelerinizi duymak isterim.

[Edited at 2012-02-14 18:51 GMT]

[Edited at 2012-02-14 18:52 GMT]

[Edited at 2012-02-14 18:57 GMT]
Collapse

Dagdelen
Dagdelen  Identity Verified
Türkiye
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
Piyasalar... Feb 14, 2012

Akın Akdemir sormuş:

Ne dersiniz?

Biz bilmeyiz, piyasalar bilir ve her birimize ayrı ayrı fısıldar.

Der ki, şu dil çiftinde, şu uzmanlık alanında, şu piyasa segmentinde, şu arz-talep dengesinde ve senin şu kalite-performans seviyesindeki fiyatın şudur!

Size de yakında söylerler.

P.s. Piyasa, hele yurt dışı piyasası kpds/toefl etc. falan anlamaz, bunları bilmez bile. Bence haklı da...

[Edited at 2012-02-14 20:55 GMT]

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Uygundur Feb 15, 2012

Akın Akdemir wrote: 4 yıllık teknik çeviri tecrubesi, doğa bilimleri alanında çeviri tecrübesi, kpds 95, toefl fullde, bir sürü dizi izleme- film seyretme, . en>tr 0.07-0.10 euro / kelime başına arası uygun mudur?

...ancak yurtdışı için uygundur. Ben bu tarifeyi uygulayacak babayiğit bir yerli tercüme bürosu düşünemiyorum.

Bol şans!

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Katılıyorum Feb 16, 2012

Rasim Dağdelen wrote:

Akın Akdemir sormuş:

Ne dersiniz?

Der ki, şu dil çiftinde, şu uzmanlık alanında, şu piyasa segmentinde, şu arz-talep dengesinde ve senin şu kalite-performans seviyesindeki fiyatın şudur!

Size de yakında söylerler.

P.s. Piyasa, hele yurt dışı piyasası kpds/toefl etc. falan anlamaz, bunları bilmez bile. Bence haklı da...

Haluk Bey'e katılıyorum. Fiyatları maalesef biz değil piyasanın (ağalar ve marabaların oluşturduğu bütün) görünmez eli belirliyor. Zaten zaman içinde istediğiniz fiyat ile piyasanın size biçtiği değer arasındaki fark azalır ve fiyatlarınız standartlaşır.

Dagdelen
Türkiye
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
Sağolun ancak, Feb 16, 2012

Emin Arı wrote:

Rasim Dağdelen wrote:

Akın Akdemir sormuş:

...

Ne dersiniz?

...

Haluk Bey'e katılıyorum. Fiyatları maalesef biz değil piyasanın (ağalar ve marabaların oluşturduğu bütün) görünmez eli belirliyor. Zaten zaman içinde istediğiniz fiyat ile piyasanın size biçtiği değer arasındaki fark azalır ve fiyatlarınız standartlaşır.

yukarıdakini yazan benim

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Rasim bey haklısınız bir yanlışlık olmuş, özür dilerim Feb 17, 2012

Rasim Dağdelen wrote:

Emin Arı wrote:

Rasim Dağdelen wrote:

Akın Akdemir sormuş:

...

Ne dersiniz?

...

yukarıdakini yazan benim

Dagdelen
Türkiye
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
Hiç sorun değil, özürlük bir şey asla değil Feb 17, 2012

Emin Arı:

...

Düşünceler bazen o anki çeviride, bazen günlük sorunlarda takılıp kalıyor. Herhalde hepimizin başına geliyordur böylesi bir durum.

İyi günler, iyi çalışmalar.

Rasim

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tarife-Rates- Tarif-Tarifa-Tariff

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »